Towarzyskie drużynowe zawody gruntowe

 

Towarzyskie drużynowe zawody gruntowe na łowisku Całowanie 24-25 lipca 2021 roku.

           Przy zachowaniu wszelkich zasad zalecanych przez Okręg Mazowiecki w czasie stanu epidemii wywołanym wirusem SARS-CoV2 rozegraliśmy w dniach 24-25 lipca 2021roku towarzyskie drużynowe zawody gruntowe na łowisku Całowanie – zbiornik nr 2. Były to czwarte z kolei tegoroczne zawody.

Presja wędkarska na łowisku Całowanie wymusiła na zawodnikach wykazania się dużym kunsztem i umiejętnościami. Dominowała tak zwana „metoda” - Method Feeder oraz tradycyjny sposób połowu na zestawy karpiowe przy użycia włosa.

W szranki stanęło 22 zawodników, którzy utworzyli 11 drużyn. Niestety w tym roku nie na każdym stanowisku ryby były chętne do współpracy i część zawodników zeszła z łowiska o przysłowiowym kiju. Jednakże większość zawodników rywalizację może zaliczyć do udanych. Dominowały karpie o wadze od 3 do 8 kg ale trafiały się również inne gatunki takie jak sum. Zawody przebiegły w miłej i spokojnej atmosferze. Humory i pogoda dopisały. Zawodnicy otrzymali zestawy startowe w postaci kulek przynętowych i zanętowego peletu a także napoje gaszące pragnienie w upalne dni. Na miejsce został dostarczony smaczny posiłek przygotowany przez restaurację ‘Podzamcze”. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody do odebrania w salonie wędkarskim WiK w Górze Kalwarii. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział. Klasyfikacja końcowa:

  1. Dariusz Cieśla i Andrzej Szczęsny                 – 11 ryb o łącznej wadze 72,10 kg.
  2. Piotr Muranowicz i Damian Musiał                 – 8 ryb o łącznej wadze 46,70 kg.
  3. Sylwester Burkowski i Jacek Burkowski         – 9 ryb o łącznej wadze 45,13 kg.
  4. Sławomir Grzybowski i Krzysztof Bylica         – 5 ryb o łącznej wadze 34,20 kg.
  5. Tomasz Morawski i Dawid Morawski              – 8 ryb o łącznej wadze 34,135 kg.

 

      Big Fish – Sławomir Grzybowski                           – karp o wadze 13,80 kg