Towarzyskie drużynowe zawody gruntowe

Towarzyskie drużynowe zawody gruntowe na łowisku Całowanie 4-5 lipca br.

             Chociaż obecna sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowała a w zasadzie doprowadziła do odwołania większości zawodów przewidzianych na ten sezon to jednak zarząd koła nr 10 OM PZW w Górze Kalwarii dokłada wszelkich starań aby zorganizować i przeprowadzić zawody wędkarskie w metodach połowu stosowanych przez grono wędkarzy naszego regionu. Tuż po anulowaniu części obostrzeń, w nowych uwarunkowaniach i przy zachowaniu wszelkich zasad zalecanych przez Okręg Mazowiecki rozegraliśmy w dniach 04-05 lipca 2020 roku towarzyskie drużynowe zawody gruntowe na łowisku Całowanie – zbiornik nr 2. Były to trzecie z kolei tegoroczne zawody.

Wszyscy wędkarze dochodzą w pewnym momencie do etapu, kiedy muszą znaleźć w swoim arsenale trików i rozwiązań tę jedną drogę, która ich zdaniem jest najbliższa ideału i najbardziej skuteczna. Oprócz odwiecznych dylematów odnośnie tzw. „złotej kulki”, zanęcania, długości przyponu, rodzaju haczyka, to i tym razem miejsce połowów czyli losowanie odegrało ważną rolę. Presja wędkarska na łowisku Całowanie wymusiła na zawodnikach wykazania się dużym kunsztem i umiejętnościami. Dominowała tradycyjna metoda połowu na zestawy karpiowe przy użycia włosa oraz tak zwana „metoda”. Method Feeder to dość młoda skuteczna gruntowa metoda, stworzona głównie do połowu karpi, sprawdza się równie dobrze na inne ryby spokojnego żeru. Skuteczność swą potwierdza na łowiskach komercyjnych, a takim jest właśnie łowicko Całowanie, oraz wszędzie tam gdzie woda jest w miarę stojąca. 

W szranki stanęło 24 zawodników, którzy utworzyli 12 drużyn. Niestety w tym roku nie na każdym stanowisku ryby były chętne do współpracy i część zawodników zeszła z łowiska o przysłowiowym kiju. Jednakże większość zawodników rywalizację może zaliczyć do udanych. Dominowały karpie o  wadze od 3 do 11 kg. Zawody przebiegły w miłej i spokojnej atmosferze. Humory i pogoda dopisały. Na miejsce został dostarczony smaczny posiłek przygotowany przez restaurację ‘Podzamcze”. Zwycięskie drużyny otrzymały talony do wykorzystania w salonie WiK w Górze Kalwarii. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział. Klasyfikacja końcowa:

  1. Jarosław Wieprzyński i Mirosław Sadowski – 6 ryb o łącznej wadze 52,5 kg.

  2. Piotr Jankowski i Robert Surudo                  – 3 ryby o łącznej wadze 25,25 kg.

  3. Tomasz Morawski i Jarosław Supryn           – 3 ryby o łącznej wadze 23,31 kg.

      Big Fish – Piotr Jankowski                                – karp o wadze 14,54 kg